X
 24.05.2016 Култура

Лекции за животот кои никогаш никој не ми ги кажал

Во 2010 година, илустраторот Алекс Нориега имал проблеми на работа, па затоа започнал блог како начин да открие што прави погрешно.

 

работи


„Сакав на хартија да го ставам сето она што го научив во животот колку што можам поедноставно и да откријам дали сето она што се случуваше околу мене имаше некаква смисла“, вели тој. Иако тоа не му помогнало работите да добијат смисла, сепак му овозможи да ја создаде оваа интереса серија на илустрации.

Неговиот блог е наречен „Stuff No One Told Me“ - и додека Алекс морал да ги научи животните лекции по потешкиот пат, тој им олеснува на сите со тоа што не' учи се' што треба да знаеме.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура