X
 25.04.2017 Култура

Пепи и Сашко вредни за вашето внимание!

Што ќе добиете ако на еден филмски проект ги поканите Петар Мирчевски и Сашко Коцев, под услов да имате добро сценарио и идеја? Комедија која ќе ве насмее до солзи! Е таков е и краткометражниот филм „Пепи и Муто“ на режисерот Георги М. Унковски, чија премиера беше во декември 2015 година. Филмот е во продукција на „Фокус Покус“, а освен Коцев и Мирчевски, играат: Јордан Симонов, Зоран Љутков и Никола Ацески.

За сите што го пропуштија на некој од филмските фестивали, еве можност да уживаат!

Подготвил: Сребра Ѓорѓијевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура