X
 06.05.2017 Технологија

Ретро реклами - Астрономски цени на денес застарена технологија

Галерија од стари реклами од весници ја прикажуваат старата технологија која некогаш чинела доста пари. Рекламите потенцираат колку далеку стигна технологијата во изминативе 70 години и покажуваат како денес застарената опрема некогаш претставувала врвна технологија иако, голем дел од нив немале посебни функции.

галерија реклами

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија