X
 16.05.2017 Технологија

Кое е значењето на виолетовото цвеќе емоџи на Фејсбук?

цвеќе
Фото: Facebook

Неодамна, Фејсбук овозможи да реагирате на статуси, слики, видеа и коментари на социјалната мрежа користејќи ги емоџите палец нагоре, срце, смајли, луто лице, тажно смајли и wow смајли.

Целта на виолетовото цвеќе беше да се одбележи Денот на Мајката, така што цвеќето беше претставено во 80 земји низ светот.

„Во чест на Денот на мајката, ја тестиравме способноста на луѓето да реагираат со овој емоџи“, изјави Фејсбук.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија