X
 05.02.2016 Култура

Најдобрите фотографии од Балканот за 2015-та

Избрани се победниците на натпреварот Балкан Фото за 2015 година, кој се одржува во рамките на Балканскиот фото фестивал. Жирито составено од 12 членови: Пол Лоу, Амел Емриќ, Стојан Ненов, Ивана Томановиќ, Јоже Сухадолник, Јетмир Идризи, Душко Миљаниќ, Јанис Контос, Осман Орсал, Ива Просоли, Петрут Калинеску и Жарко Иванов, ги избраа победниците во седум категории.

 

foto

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура