X
 18.05.2017 Култура

Гужвата во сообраќајот во различни земји низ светот

Кога се зборува за гужва во сообраќајот, или сообраќаен метеж, тогаш веднаш замислуваме голема маса од луѓе и огромно загадување на воздухот. Сите брзаат: еден човек треба да стигне на вечера, друга дама треба да стигне на бизнис состанок - не е важно каде живеете, сообраќајниот метеж го има насекаде низ светот.

гужва

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура