X
 08.04.2016 Живот

Дали можете да ја пронајдете грешката на фотографијата?

Интернет корисниците забележаа фрапантна грешка на оваа фотографија од нова куќа, но дали вие можете да ја пронајдете?

 

грешка


Еден човек објавил фотографија од неговиот новоизграден дом, а таа за брзо време стана вирална поради сериозниот пропуст во дизајнот.

Корисниците на „Reddit“ за брзо време забележале грешка која ги запрепастила. Дали вие можете да ја забележите?

Доколку не можете да ја забележите грешката, не грижете се: голем дел од корисниците на „Reddit“ имале сличен проблем.

Погледнете ја убаво патеката. Новата патека не води кон гаражата.

Еден корисник вели дека тоа воопшто не е грешка, туку дека куќата се`уште не е завршена.

„Ова е модел дом. Патот се`уште не е направен. Куќата е скоро готова, меѓутоа никој не би сакал да живее во соседство во кое патот се`уште не е завршен. Сигурен сум дека патот до гаражата подоцна ќе биде додаден, откако куќата ќе биде продадена. Но засега, патеката воопшто не е потребна“.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот