X
 17.06.2015 Култура

Хотел во Мароко кој нуди бесплатно ноќевање за блогери кои патуваат

Доколку сте блогер кој патува и организира за брзо време патување во Мароко, тогаш дефинитивно треба да го посети хотелот „Dar Rita“ кој се наоѓа во градот Оуарзазате и нуди 3 бесплатни ноќи за сите блогери кои патуваат.

 

hotel


Оуарзазате е град кој се наоѓа во јужен Мароко помеѓу Хај Атлас и пустината Сахара. Се нарекува „Портата на Сахара“, и е одлично место за туристи кои планираат да се упатат кон пустината.

Хотелот „Dar Rita“ ви нуди целосно опремени соби, приватни купатила, клима уред и бесплатен интернет. Сите соби се прекрасно декорирани со што ќе имате прекрасен престој.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура