X
 20.08.2017 Живот

Илустрација што ќе го промени начинот на кој го гледате животот

Наградуваниот уметник Ден Доерти создаде интересен стрип што покажува колку брзо минува времето и годините.

tatko
Фото: Chris Dougherty

Стрипот е дел од „Беардо“ хрониките, а во него е прикажана животната приказна на еден татко со неговата ќерка. Од учењето како таа да оди, првиот училишен ден, па до нејзината венчавка, стрипот успева да ги прикаже нивните авантури до моментот кога неговата ќерка веќе е порасната.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот