X
 20.08.2017 Култура

Што најмногу се читаше изминатава недела на Факултети.мк?

Најчитаните информации за изминатава недела.

учебна

Учебната година ќе стартува на 4 септември

Десет златни совети за долг живот од славниот јапонски лекар кој доживеа 105 г.

Ева Танаскоска, етичкиот хакер од ФИНКИ
 
Интервју, проф. д-р Ратко Дуев, идниот декан на Филозофскиот факултет: Од годинава студентите ќе можат и да заработуваат додека студираат

Каде се запишаа најмногу студенти: Вриеше на техничките и информатичките факултети, но и на филозофски и медицина

Што значат симболите на контролната табла во автомобилите?

Што би се случило доколку САД ја нападнат Северна Кореја?

Разговор со Бранка Бугариска, директор на издаваштво во „Арс Ламина“: И најмалите читатели сакаат модерно и квалитетно четиво

Да се биде мајка на друго место - во Холандија

Зошто во Исланд се раѓаат најмалку деца со Даунов синдром?

Значењето на „Ринге, ринге, раја“ - песната со која пораснавме

Идеално место да избегате од скопскиот вжештен асфалт

Лошото однесување на децата е грешка на родителите
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура