X
 03.09.2017 Уметност

„Игра на троновите“ низ очите на Тим Бартон

tron
Фото: Patreon.com

Седмата сезона од „Игра на троновите“ само што заврши - сезоната беше преполна со сплетки, драма и настани за паметење. Додека фановите ќе хибернираат во наредните 2 години до наредната сезона, она што останува да го направиме е да погледнеме високо квалитетна уметност поврзана со серијата.

Уметникот Андреј Тарусов е познат по цртањето на популарните ликови од аспект на Тим Бартон, па тој одлучил да ја посвети неговата нова серија на уметнички дела токму на „Игра на троновите“.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност