X
 16.09.2017 Забава

Генијални продавници што ќе ве изненадат со нивната креативност

продавница

Купувањето на секојдневните намирници после долг ден на работа е задача што не им е омилена на многу луѓе. Постои нешто што нервира кај премногу услужливите продавачи кога единствено што сакате е да пазарите на раат. А некои супермаркети се толку големи, што поминувате 20 минути само гледајќи во одделот за сирење.

Сепак, некои продавници пронашле креативен начин не само да ги решат повеќето проблеми туку и да го направат пазарењето позабавно.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава