X
 17.09.2017 Култура

„Си-Ен-Ен“ со приказна за момците од Велес

„CNN“ приказна за целата индустрија посветена на создавање на лажни американски вести, кои се создаваат токму во Велес, Македонија.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура