X
 05.10.2017 Култура

10 годишнина од последниот концерт на Тоше Проески

tose

На денешен ден пред 10 години Тоше Проески го одржа својот последен концерт на Градскиот стадион во Скопје. Ѕвезденото небо кое таа вечер го доби од присутните на концертот дури и него го остави без здив.

„Не можам да ви ја опишам глетката“, пресреќен зборуваше Тоше, додека пееше. Во негова чест, бројните обожаватели секоја година на овој ден организираат дружење на кое повторно прават „ѕвездено небо“. И вечерва, тие ќе се соберат на Градскиот плоштад во Скопје. Фан-клубот „Тоше Проески“ и Фондацијата „Тоше Проески“ вечер од 20 часот го организираат музичкиот хепенинг „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше". На настанот ќе биде промовирана нова песна од Тоше, со наслов „Light the Flame“, која ќе биде најава за нов албум снимен во Лондон.

ГАЛЕРИЈА

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура