X
 09.11.2017 Забава

Оптичка илузија го збуни интернетот: Што гледате?

илузија
Фото: Twiiter


Генијална оптичка илузија ги збуни интернет корисниците.


Иако на прв поглед изгледа како фотографија од концерт, сепак на втор поглед брзо сфаќате за што станува збор.

Мика Хорн, фотограф од Тексас, ги фотографирал машините за собирање памук, но под таков агол што изгледа како фотографијата да е од концерт на отворено.

Фотографијата за брзо време стана вирален хит, а многу интернет корисници веќе ја прогласија за најдобрата оптичка илузија на годината.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава