X
 27.11.2017 Култура

Овие се најубавите луѓе на светот од 1990 година до денес


Три славни актерки
(Фото: Pixsell)

Американското списание People секоја година ги прогласува најубавите познати лица на светот, а во 1985 година првпат направи и листа со најсекси мажи. Но, пет години подоцна почна со прогласувањето на најубавите личности на светот, а прва на оваа листа се најде актерката Мишел Фајфер.

Подготвил: Б.Б.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура