X
 17.03.2020 Образование

Родителите ни станаа наставници. Немаме класична онлајн-настава

Поради состојбата со коронавирусот во земјава и превентивните мерки за заштита, од средата се затворени сите образовни институции. Од вчера се емитуваат едукативни содржини на Македонската радио-телевизија, но тоа е далеку од редовно следење на наставата во сите девет одделенија од основното образование. Од Министерството за образование и наука велат дека класична онлајн-настава во моментов не е опција.

Прочитајте повеќе на Деца.мк.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование