X
 17.04.2018 Образование

За сите што сакаат да го продолжат образованието во Австралија и во Канада

Утре со почеток од 17 часот, во „Холидеј ИН“ - Скопје, ќе се одржи „Инфо семинар за образование во Австралија и Канада“ Слушнете што имаат да ви кажат претставниците од австралиските и канадските универзитети и колеџи.

Запознајте ги можностите за студии, виза и кариера во овие две земји.

Повеќе информации на ОВОЈ ЛИНК


Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование