X
 17.08.2018 Живот

Херои на нашето време! Снежанка и Киро Синадиноски 20 години згрижуваат деца

Пред 20 години наша комшивка згрижи детенце и го чуваше осум месеци. Многу се зближивме. Го оставаше кај нас да го причуваме, синот и ќерката си играа со него иако веќе не беа деца... Го засакавме и ние него, и тоа нас. Тогаш, прекрасното девојченце, а сега возрасна девојка, беше клучно да се решиме и ние да згрижиме дете. Не погрешивме. Сега ни еден ден не би можеле ако нема дете дома, раскажува за Деца.мк 58-годишната Снежанка Синадиновска, која заедно со сопругот Киро веќе 20 години згрижува деца без родителска грижа.

Целата приказна прочитајте ја на ОВОЈ ЛИНК

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот