X
 17.03.2020 Здравје

Веселата песна за заштита од коронавирусот на семејството Стојановски од Тетово - сѐ попопуларна

Сопружниците Васко и Марија заедно со синот Никола смислија стихови посветени на превенцијата од ширењето на коронавирусот. Придржувајќи се до препораките да се седи дома, членовите на семејството Стојановски со креативен пристап решиле да поминат дел од времето во домот.
Видеото, кое го споделила Марија, добива илјадници лајкови.

Прочитајте повеќе на Деца.мк.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Здравје