X
 06.03.2018 Образование

Најдобрите универзитети за компјутерска наука

диплома
Фото: Wikipedia

Дипломата од полето на компјутерски науки од едни од врвните светски високообразовни институции може да им помогне на дипломираните студенти да ја добијат работата од соништата во компании како „Епл“, „Гугл“, „Мајкрософт“, „Фејсбук“ или „Амазон“.

Но ако вашата цел е да ги импресионирате работодавците, кој универзитет треба да го изберете? Користејќи ги рангирањата од „Ворлд јуниверзити“, „Бизнис инсајдер“ направи листа од најдобрите.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование