X
 18.05.2016 Наука

Што се случува кога ќе скокнеш на ветер од 180 км/ч?

Не ви треба вода за да сурфате. За тоа ви е потребен само ветер, а искуството може да го имате на планината Вашингтон во Њу Хемпшир.

Планината била погодена од снег и ураган со ветер кој дувал со брзина и до 180 километри на час. Неколку ентузијасти од опсерваторијата на планината искочиле надвор на ветерот и, секако, се снимиле и видеото го објавиле на „Фејсбук“.


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука