X
 19.05.2015 Наука

Дали знаете да одземате броеви со собирање?

„Minute Physics“ секогаш успеваат да нè изненадат и подучат нешто од областа на науката и математиката. Подгответе се да се воодушевите од ова нивно видео.

Имено, Хенри Рајч ни покажува како може да одземаме големи броеви со собирање. Чудно? Погледнете.


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука