X
 20.05.2022 Живот

23 мај неработен за Власите, 24 за сите

Следните денови ќе можеме да уживаме во пролетта, некој со повеќе, а некој со помалку неработни денови.

Така, в понеделник од работа се ослободени сите припадници на влашката заедница во Македонија затоа што е Национален ден на Власите, додека вторник е Денот на сесловенските просветители св. Кирил и Методиј и тој ден е неработен за сите граѓани на Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот