X
 20.07.2019 Култура

Ова е најдобриот филм за суперхерои на сите времиња

Иако излезе пред повеќе од деценија, филмот „Темниот витез“ на Кристофер Нолан и понатаму е најдобриот филм за суперхерои, според оцените на IMDb.

Листата со 10. најдобри филма за суперхерои според IMDb изгледа вака:

1. „Темниот витез“ (2008)
2. „Логан“ (2017)3. „Вондервоман“ (2017)4. „Капетан Америка: Зимски војник“
5. „Одмаздници“ (2012)
6. „Спајдермен 2“ (2004)7. „Чувари на галаксијата“ (2014)
8. „Ајронмен“ (2008)
9. „Екс-мен: Ден на идното минато“ (2014)
10. „Супермен“ (1978)Фото: Screenshot/YouTube
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура