X
 22.06.2021 Забава

Гордон Ремзи се обидува да зборува хрватски

Светски познатиот готвач Гордон Ремзи во неговата најнова серија патува во Хрватска.

Во најава за епизодата посветена на земјата, синот на хрватскиот готвач Давид Скоко го учи Ремзи на некои хрватски зборови. Во најавата се гледа дека на Ремзи зборувањето на хрватски му оди потешко отколку готвењето.Извор и фото: Instagram
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава