X
 23.01.2023 Култура

Објавен трејлер за новото продолжение на „Вресок“

На официјалниот профил на „Твитер“ на филмот „Вресок“ (Scream) е објавен трејлер за шестото продолжение на филмот. Овој дел ќе почне да се прикажува во кината низ светот на 10 март.

Во филмот глумат Џена Ортега, Мелиса Барера и Кортни Кокс, кои се селат во Њујорк, каде што живеат нивните пријатели. Тие таму бегаат од градот Будсбороу, но повторно ги следи „гоустфејс“.

Голем дел од приказната во филмот се држи во тајност, но актерите откриле дека приказната во новиот филм е сместена во периодот по завршувањето на претходниот дел, а ликовите очајно сакаат нов почеток.Извор: Klix
Насловна фотографија: Youtube (printscreen)
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура