X
 23.06.2022 Култура

Сите филмови што „Нетфликс“ ќе ги објави во јули

Јули треба да биде голем месец за платформата „Нетфликс“. Кога станува збор за сериите, на почетокот од месецот се очекуваат последните две епизоди од четвртата сезона на „Почудни нешта“.

На платформата се очекуваат и нови филмови, како адаптацијата на видео играта „Притаено зло“ (Resident evil). Се очекува и анимираната авантура „Морскиот ѕвер“.

Најочекуван филм на „Нетфликс“ месецов е новиот „Сивиот човек“ (The gray man), со актерска екипа во која се Крис Еванс, Рајан Гослинг, Ана де Армас и други. Станува збор за најскапиот филм на платформата досега. „Сивиот човек“ е трилер во кој агент на ЦИА се обидува да избега од најопасните убијци во светот.


Во продолжение следува листа од оригиналните имиња на англиски јазик на сите филмови (стари и нови) кои треба да бидат достапни на „Нетфликс“ започнувајќи во јули.

12 Strong (10.07)
A Call to Spy (01.07)
A Cut Above (28.07)
August Osage County (26.07)
Big Daddy (01.07)
Blair Witch (2016) (03.07)
Blue Jasmine (01.07)
Boogie Nights (01.07)
Catch Me If You Can (01.07)
Dangerous Liaisons (08.07)
Deliverance (01.07)
Falls Around Her (01.07)
Final Score (01.07)
For Jojo (11.07)
Girl in the Picture (06.07)
GoodFellas (01.07)
Hello, Goodbye, and Everything in Between (06.07)
I Am Legend (01.07)
Incantation (08.07)
Insidious (01.07)
Jewel (08.07)
Leave No Trace (04.07)
Live Is Life (18.07)
LOL (01.07)
Love Goals (Jaadugar) (15.07)
Mean Girls (01.07)
Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous (01.07)
Mom, Don't Do That! (15.07)
My Daughter's Killer (12.07)
My Little Pony: A New Generation: Sing-Along (18.07)
Natural Born Killers (01.07)
Never Stop Dreaming: The Life and Legacy of Shimon Peres (13.07)
Old School (01.07)
Persuasion (15.07)
Pipa (27.07)
Police Academy (01.07)
Purple Hearts (29.07)
Ranveer vs Wild with Bear Grylls (08.07)
Shania Twain: Not Just a Girl (26.07)
Semi-Pro (01.07)
Seven (01.07)
Snatch (01.07)
The Dark Knight Rises (01.07)
The Dirty Dozen (01.07)
The Entitled (29.07)
The Gray Man (22.07)
The Pursuit of Happiness (01.07)
The Sea Beast (08.07)
The Talented Mr. Ripley (01.07)
The Terminal (01.07)
The Wretched (31.07)
Too Old for Fairy Tales (18.07)
Umma (16.07)
Uncharted (15.07)
Under the Amalfi Sun (13.07)
Valley of the Dead (11.07)
Vampires (01.07)
Wyatt Earp (01.07)
Zero Dark Thirty (01.07)

Извор: Mashable
Насловна фотографија: Pixabay

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура