X
 29.08.2016 Култура

Актерите и нивните филмски двојници

Често пати актерите имаат свои филмски двојници кои ги заменуваат во различни сцени од филмовите. Тие често пати се користат и за голем дел од поопасните сцени за кои се потребни различни вештини и способности.

 

актери

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура