X
 26.03.2021 Забава

Најдобрите фотографии од природата од „Меѓународните Токио фотонагради“

Гледајќи во најдобрите професионални и непрофесионални победници од „Меѓународните Токио фотонагради“, човек не може, а да не се воодушеви од талентот и напорот што фотографите ги вложиле во секоја фотографија.

Резултатот? Неверојатни фотографии од секој агол на планетата.

ГАЛЕРИЈА

Извор: Bored Panda
Фото: tokyofotoawards.jp | Facebook
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава