X
 05.03.2016 Култура

Како снимале луѓето пред појавувањето на GoPro?


Што правевме пред да постојат камерита „GoPro“? Кога станува збор за снимање во движење, порано, фотографите и снимателите честопати си го ризикувале животот за да ја направат совршената снимка или фотографија.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура