X
 28.10.2015 Наука

Што анестезијата му прави на нашиот мозок?

Мозочните бранови под анестезија изгледаат многу слично на оние кои ги имаат пациентите што се во кома, но лекарите сѐ уште не можат целосно да откријат како функционира таа.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука