X
 29.06.2018 Култура

Волшебни дестинации во Европа што не се толку познати

Дали постои подобар начин да ја истражувате Европа од тоа да ги откриете нејзините прекрасни скриени скапоцености? Затоа, погледнете малку подалеку Лондон, Рим и Париз и истражувајте некои од овие магични места за кои можеби не сте знаеле дека постојат.

На листата се наоѓаат држави кои инаку се хит туристички дестинации, но проблемот лежи во тоа што многу посетители одат на најпосетуваните места и не откриваат некои места што навистина го одземаат здивот со својата убавина.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура