X
 31.08.2020 Образование

Стефан Симовски, професор: Каква онлајн-настава ќе имаме и како ќе оценуваме?

Како што стојат работите, до овој момент, фактичката состојба е подредена само за продолжување на контроверзното „учење од дома“, со нереформирани критериуми за оценување на учениците преку овој тип на настава, вели Стефан Симовски, професор по германски јазик и книжевност.

Неговата колумна прочитајте ја на Деца.мк.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование