X
 01.06.2018 Технологија

Може ли „нокиа 3310“ да преживее милион волти?

Легендарната „нокиа 3310“ е прославена како најотпорниот телефон. Екипа од еден јутјуб-канал се обиде да докаже како овој телефон се справува со високиот напон. Тие направиле експеримент обидувајќи се да утврдат дали телефонот ќе преживее удар од милион волти или подобро ќе се покаже паметниот телефон.

Погледнете што се случува.

Подготвил: Билјана Арсовска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија