X
 01.10.2023 Забава

На интернет кружи тест за вид кој збуни многумина. Дали вие го гледате бројот?

Веројатно одвреме-навреме на социјалните мрежи ви се појавува некаква загатка, квиз, оптичка илузија или тест за интелигенција или за вид.

Така, деновиве на социјалната мрежа „X“ кружи нов тест за вид кој полуде многу луѓе. Тоа е слика која е претежно зрнеста, точките се црни, бели и сиви, а некаде на сликата се крие одреден број. Во коментарите се дискутира за различни броеви, се работи за 780, 786, 788 и 789, а понекогаш и сосема друг број.

Проучете го сами решението, а кога ќе бидете сигурни во конечната бројка - погледнете ги коментарите под објавата. Нас нѐ збунија, а вие проценете сами.Извор: Moj faks
Насловна фотографија: Pixabay
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава