X
 03.01.2019 Технологија

„Месинџер“ со нов изглед?

Експертот за апликации Џејн Манчун Вонг на „Твитер“ откри дека „Фејсбук“ тестира темен изглед на апликацијата „Месинџер“ наменет за оперативниот систем „Андроид“.

Овој начин на работа засега е достапен само за одредени корисници во некои држави и може да се вклучи во категоријата „Ме“. Секако, изгледот е во фаза на тестирање, така што премногу е рано за процена како ќе функционира откако (ако) ќе почне да се применува.

Веста за тестирањето на темниот режим доаѓа откако „Месинџер“ неодамна го промени корисничкиот интерфејс намалувајќи го бројот на табови и други помали подобрувања.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија