X
 03.07.2018 Образование

Дора од Куманово на шест години ќе оди директно во второ одделение

Потребно е малку време за Дора да ве освои со волшебната насмевка и прекрасниот муабет

Дора Ивановска уште на пет години е членка на библиотека. И не само што членува, туку и многу чита. Девојченцето од Куманово во септември ќе појде во прво одделение и ќе биде прваче само два месеца.

Приказната за талентираното девојче Дора читајте ја на Деца.мк


Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование