X
 27.06.2018 Живот

Епидемија на осаменост им се заканува на децата. Брзо реагирајте!

Стилот на живот е променет, а променета е и психологијата на луѓето, па сето тоа се одразува врз животот на децата

Сè повеќе луѓе во светот и кај нас живеат сами. Повеќегенерацискитe семејства, кои во Македонија до неодамна беа чести, сега стануваат сè поретки. Стилот на живот е променет, а променета е и психологијата на луѓето, вели за Деца.мк психологот и психотерапевт Лидија Зорба. Сето тоа се одразува врз животот на децата, а застрашувачко е тоа што може да влијае и врз нивното подоцнежно функционирање.

Информацијата во целост прочитајте ја на ОВОЈ ЛИНК

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот