X
 06.05.2024 Забава

Ако го положите овој тест со лубеници, вашиот коефициент на интелигенција е натпросечен

Дали сте подготвени да се соочите со огромен визуелен предизвик што ќе ја тестира острината на вашите очи, вашите вештини за набљудување и концентрацијата?

Со решавање на овој тест ќе докажете дека вашите когнитивни способности се прилично импресивни.

Задачата? Треба да идентификувате кои лубеници се идентични на фотографијата.

test
Фото: Wecb


На сликата се претставени неколку парчиња лубеници. Секоја е уникатна, освен две кои се идентични. Ваша задача е да забележите кои две лубеници од овие 18 се исти.

За да ги пронајдете истите лубеници, потребно е внимание на деталите.

Вообичаено, на повеќето луѓе им е потребна околу една минута за да го решат предизвикот. Ако ви беше потребно подолго време, тоа може да биде знак дека треба да ја подобрите вашата концентрација и поостро да го фокусирате вниманието.

Ако не успеавте да го решите тестот, решението е на фотографијата подолу.

resenie
Фото: Wecb

Извор: Wecb.com
Фото: Freepik
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава