X
 10.05.2023 Забава

Ресторан објави необичен оглас: Се бараат некултурни и безобразни кандидати за работа

Ресторан бара специфични вработени кои обично другите работодавци избегнуваат да ги вработат во угостителската индустрија.

- Го бараме најнекултурниот персонал во Ванкувер - пишува во огласот за работа во „Каренс дајнер“.

Ресторанот е дел од меѓународниот бренд познат по својот непослушен, груб и некултурен персонал.

- Мислите дека го имате она што е потребно за да бидете дел од овој ресторан? - пишува во огласот, во кој се нагласува дека апликации ќе прима до 21 мај.

- Можеш да ги оствариш твоите соништа и да добиеш плата за да им кажуваш на клиентите да одат по ѓаволите, да фрлаш менија и да бидеш дрзок и некултурен - пишува во огласот.

Извор: Vancouverisawesome.com
Фото: Instagram
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава