X
 11.02.2020 Живот

Снежната месечина го разубави ноќното небо низ светот

Набљудувачите на небото имаа шанса да ја видат снежната месечина на 8 и 9 февруари.

Североисточните индијански племиња ја нарекле снежна поради големиот снег во февруари.

Освен тоа, месечината се нарекува и супермесечина, што значи дека ќе биде една од најголемите месечини во 2020 година. Погледнете ги најубавите фотографии од полната месечина.

1. Канада


2. Калифорнија


3. Њујорк


4. Сиетл


5. Вашингтон


6. Калифорнија


7. Канада


8. Њу Џерси


9. Флорида


Извор: kiro7
Фото: Instagram
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот