X
 11.01.2015 Забава

Секоја недела нов изглед на "Фејсбук"


Одбирањето нова фотографија за профилот на „Фејсбук“ е сериозна работа. Некои луѓе ја сфаќаат посериозно од останатите. Едно момче прави нови фотографии за профилот секоја недела, а во нив се претвора во различни ликови со костуми, шминка и добро одбрани места.

Не знаеме кој е тој, но благодарејќи на еден негов пријател, кој ги објавил фотографиите на „Редит“, уживаме во неговата креативна работа.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава