X
 14.01.2021 Живот

Паметни билборди што ќе ве освојат со нивната иновативност и креативност

Додека се возиме со автомобил или шетаме низ град, постојано наидуваме на билборди за кои честопати велиме дека се здодевни и безлични.

Тоа се места што брендовите ги користат за да ве убедат дека не можете да живеете без нив, иако искрено ретко некој од нив може да ви го привлече вниманието.

Сепак, билбордите дадени во продолжение се пример за паметна, креативна и брилијантна идеја каде што рекламите се уметнички дела. Интерактивни, димензионални, реактивни на време, светлина или темнина, овие билборди целосно се мешаат со нашите сетила.

Овој билборд на „Мекдоналдс“ има улога на „хотел за пчели“ за да ја поддржи биоразновидноста.

1
Фото: ScreenshotYouTube
 
Билбордот на Би-би-си за „Дракула“ ги збунува луѓето во текот на денот, но го привлекува нивното внимание навечер.

2
Фото: bbccreative

Одличен билборд - Се извинуваме, целиот наш буџет го потрошивме на одличната услуга за клиентите.

4
Фото: Reddit

Минијатурен билборд за филмот „Човекот-мравка“ на автобуска постојка

5
Фото: Imgur

Рачно плетени билборди за „кока-кола“ во Србија со користење традиционални техники на плетење

koka kola
Фото:Adsoftheworld

Паметен билборд за временската прогноза

vreme
Фото: Reddit

Билборд од „Кока-кола“ што ве води кон најблиската канта за отпадоци.

koka kola
Фото: Publicist

Билборд на рускиот ТВ-канал „Дожд“ - Дождот ќе ја измие лагата

dozd
Фото:  Adforum

Билборд за тримерот за нос на „Панасоник“

nos
Фото:  Adsoftheworld

Брилијантна реклама за „Колгејт“ на билборд

kolgejt
Фото: Twitter

Освежување со „кока-кола“

кока кола
Фото: Adsoftheworld


Извор: Bored Panda
Фото: Twitter
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот