X
 14.03.2019 Уметност

Третоoдделенката Ана Велкоска од Скопје вежба напорно за да биде балерина

Ана е решена балетот да биде нејзина животна определба. Секојдневието не е воопшто лесно, но таа добива целосна поддршка од родителите Сања и Владимир.
Што сакаш да бидеш кога ќе пораснеш?
- Белерина! – вели осумгодишната Ана Велкоска од Скопје.
Прочитајте повеќе на Деца.мк

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност