X
 04.01.2015 Наука

Едноставни и интересни математички трикови

Доколку не ви оди математиката, тоа е веројатно затоа што претходно не сте ги знаеле овие едноставни трикови. Сигурно часот по математика би бил многу поинтересен доколку наставниците би не` учеле на овој начин.

 

mat

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука