X
 12.01.2015 Економија

Најстресните професии за 2015 година

Неодамна, магазинот „Форбс“ ја објави годишната листа за најстресни професии. Листата се базира врз основа на повеќе од 100 критериуми кои се движат од приход и потенцијал за раст до степенот на конкурентност и физички барања на работното место. Еве кои професии се најдоа на листата. 

 

професија

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Економија