X
 20.01.2015 Уметност

Слики кои ќе ја извртат Вашата перцепција

Прекрасните илузии во сликарството на канадскиот уметник Роберт Гонзалвес нудат одличен начин за извртување на вашата перцепција и ќе предизвикаат да се запрашате што се наоѓа на неговите слики.

 

фотп


Повеќето од нив имаат нејасна граница меѓу повеќе приказни, кои ги тераат гледачите постојано да одат напред и назад - како оптичка илузија која се менува секој пат кога ќе ја погледнете.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност