X
 08.02.2016 Уметност

Илустрации кои ја прикажуваат реалноста во која живееме

Иако за некои од вас илустрациите ќе бидат премногу сурови, груби, меѓутоа во исто време се и брутално реални за ситуациите кои не` опкружуваат.

 

реалност

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност