X
 16.02.2015 Култура

Книги кои нудат незаменливи бизнис лекции


Велат дека сите големи лидери читаат многу. Добро е да се потсетувате на тоа редовно за да го практикувате тоа и самите. Книгите се како тегови за вежбање за мозокот. Читањето на вистинските книги може да ви понуди моќни бизнис лекции за кратко време. Ова се насловите кои лидерите ги препорачуваат.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура